Kosmetyki i suplementy Invex Remedies!
Era Zdrowia - Terapie naturalne, alternatywne suplementy, oczyszczanie organizmu
Spirulina - Kup zdrowie dla siebie
Surowo

Wszystkie czasy w strefie UTC

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt wrz 06, 2011 6:41 pm 

Rodzaj stosowanej diety: Witarianizm (dieta surowa więcej niż 50%)
Ile % na surowo ?: 90%
Witam,

przymierzam się do zakupu wyciskarki do soków.

Długo już szukam. Na początku szukałem dwuślimakowej - wiadomo - wyciska najwięcej soku - wszyscy zachwalają :)

Natomiast po głębokim zastanowieniu, i przemyśleniu sprawy zdecydowałem się jednak na jednoślimakową. Zadecydowały dwie kwestie:

1.Cena
2.Łatwość czyszczenia, szybkość obsługi...

Z jednoślimakowych ponoć najlepsze są:

1.Solo Star (jednoręki brat green stara ;)
2. Omega.

Te dwie powyższe jednak ceną nie odbiegają bardzo od najtańszego Green Stara.

Dlatego w tej chwili jestem na etapie poszukiwania wyciskarki:

-OSCAR DA-1000.

I tutaj mam pytanie:

a) Czy ktoś ma jakąś pozamarketingową wiedzę na temat tego sprzętu?
Ktoś korzystał?
Itp...

b) I drugie pytanie dotyczące sprzedawców. Może macie namiar na jakieś sklepy, gdzie można ją kupić taniej niż u konkurencji (1050pln-biała; 1100pln-czerwona - to ceny standardowe).

Jeśli nie taniej, to może z jakimiś promocjami, gratisami itp...

Sklepy jakie wchodzą w grę to sklepy w Polsce i Niemczech.

Z góry dzięki za pomoc.

A może ktoś zaproponuje coś jeszcze...

:sun: :sun: :sun:

PostNapisane: So wrz 10, 2011 11:59 am 

Rodzaj stosowanej diety: Wegetarianizm i Witarianizm
Ile % na surowo ?: 70%
obadaj http://www.eujuicers.pl/pl, bo obsługa i przed i po sprzedaży łącznie z gwarancyjną jest bez zarzutu

osobiście używam od roku pionowej omegi VRT 330 (teraz 350) i nic z nią się nie dzieje
jest szybka w eksploatacji i myciu, natomiast gorzej wyciska trawy i liście od poziomych omeg, a mielone orzechy praktycznie trzeba wyciągać łyżeczką albo mielić z wodą, bo zostają w środku - kwestia na ile będziesz wyciskał zielone soki (tu lepiej sprawdza się blender) i mielił orzechy

jeżeli zdecydowałbyś się na pionową wyciskarkę to zamiast omegi masz do wyboru jeszcze huroma

pozdrowienia i powodzenia w szukaniu
Vira

PostNapisane: Pt paź 14, 2011 9:45 pm 

Korzystam z dwóch wyciskarek: Hurom i Omega 8004

Zalety Huroma:
większy otwór wsadowy, nie trzeba rozcinać surowca na tak wąskie paski jak w omedze
nie trzeba popychać surowca
można podstawić od razu szklankę/słoik pod wylot
Wady Huroma:
bardziej skomplikowane czyszczenie niż omegi
tylko soki lub musy, brak możliwości mielenia, robienia makaronu
włóknisty surowic zapycha troszkę wylot odpadów

Zalety Omegi 8004:
łatwość czyszczenia
możliwość mielenia (niezbyt twardych surowców, zboża typu pszenica, żyto - za twarde)
możliwość robienia masła orzechowego
ładnie zieleninę wyciska, nawet tymianek (na huromie nie sprawdzałem)
Wady Omegi 8004:
"Memłanie" pomidorów, kiwi i innych miękkich - bez robienie ciśnienia popychaczką rozmemłany mus nie wycieka, z popychaczką jakoś to idzie - wychodzi supergęsty mus. Zaznaczę że nie mam porównania do huroma bo na nim nigdy nie wyciskałem pomidorów i kiwi.
nie da się podstawić wysokiego naczynia, koniecznosć korzystania z dołączonych miseczek.

Problem w tym że nigdy w tym samym czasie nie mogę skorzystać z obu wyciskarek aby porównać która ile wyciska

PostNapisane: N lis 27, 2011 3:42 pm 

Rodzaj stosowanej diety: Klasyczna (Wszystkożerca)
Od około roku używam wyciskarki Omega 8004.
Ogólnie byłem z niej zadowolony aż do chwili gdy zadałem pytanie sprzedawcy
i dowiedziałem się że elementy które mają bezpośredni kontakt z owocami, warzywami
i sokiem wykonano z tworzywa zawierającego Bisfenol A (BPA).
Informacja ta pochodzi od polskiego przedstawiciela największego dystrybutora
sokowirówek i wyciskarek soku w Europie.
Bisfenol A - jest substancją oficjalnie uznaną za toksyczną.
Zapytałem również sprzedawców innych urządzeń dostępnych na naszym ryku i albo nie odpowiedzieli w ogóle
lub też zasłaniali się brakiem wiedzy w tym temacie.
Po tym wszystkim, czego dowiedziałem się na temat wpływu tej substancji
na organizmy żywe a przede wszystkim na organizmy dzieci byłem w szoku!.
Bardzo często to głównie z myślą o nich dokonujemy zakupu wyciskarki.
Bisfenol A podejrzewany jest min. o związek z rakiem piersi, uszkodzeniami wątroby,
otyłością i cukrzycą, agresją u dzieci. Badania przeprowadzone w 2011 r. w USA wykazały
również scisły związek z problemami behawioralnymi u dziewczynek, które jeszcze w łonie matki
narażone były na kontakt z wysokimi stężeniami BPA.
Nie sądzę, by ktokolwiek z Was chciałby świadomie narażać ich zdrowie, chociażby tylko potencjalnie.
Informacje o Bisfenolu znajdziecie bez problemu w sieci.
Polecam również literaturę np. Rick Smith i Bruce Lourie "Mordercza gumowa kaczka".
Lobby producentów i sprzedawców BPA jest bardzo silne.
Już od wielu lat próbują przekonywać, udowadniać na wszelkie możliwe sposoby
że Bisfenol jest substancją bezpieczną.
Pomimo tych usilnych prób Kanada od marca 2010, niektóre stany USA (tylko w USA
rynek BPA jest wart 6 mld dol. rocznie) oraz UE od czerwca 2011 zabroniły już produkcji
i sprzedaży na ich terenie butelek dla niemowląt zawierających Bisfenol A.
Również Światowa Organizacja Zdrowia odradza stosowanie BPA w produktach mających
zastosowanie w branży spożywczej oraz dziecięcej.
Jak można więc świadomie produkować i sprzedawać takie rzeczy...
Temat niestety nie dotyczy wyłącznie wyciskarek. Również suszarki do owoców, sokowirówki miksery i inny sprzęt agd, naczynia, głównie produkty wykonane z poliwęglanów, opakowania żywności mogą zawierać BPA.
Proponuję więc przed zakupem zapytać sprzedawcę o materiały z których wykonano urządzenie.

PostNapisane: Cz gru 08, 2011 6:57 pm 

Rodzaj stosowanej diety: Wegetarianizm i Witarianizm
citropatrick napisał(a):
Od około roku używam wyciskarki Omega 8004.
Ogólnie byłem z niej zadowolony aż do chwili gdy zadałem pytanie sprzedawcy
i dowiedziałem się że elementy które mają bezpośredni kontakt z owocami, warzywami
i sokiem wykonano z tworzywa zawierającego Bisfenol A (BPA).
Informacja ta pochodzi od polskiego przedstawiciela największego dystrybutora sokowirówek i wyciskarek soku w Europie.

Zdębiałem - od półtora roku używam Omegi 8006 i jestem z niej naprawdę zadowolony, a także przeświadczony o korzyściach zdrowotnych płynących z picia wyciśniętych w niej soków, musów itd.

Na oficjalnych stronach dystrybutorów - np. tu: http://www.juiceland.co.uk/item--Omega- ... A8004.html napisano że JEST WŁAŚNIE ODWROTNIE - że te wyciskarki NIE ZAWIERAJĄ ani BPA, ani innych świństw - cytuję "**Tests confirm the Omega Juicer parts contain no BPA, Dimethyl Phthalate, Diethyl Phthalate, Di-n-butyl Phthalate, bis(2-Ethylhexyl)adipate, bis(2-Ethylhexyl) Phthalate and Di-n-octyl phthalate."

Tworzywo z którego wykonane są części wyciskarki mające kontakt z żywnością to GE Ultem, które stosuje sie do wytwarzania narzędzi chirurgicznych ( http://www.eujuicers.pl/pl/katalog/soko ... omega-8004 ). Nie wiem jak myśli citropatrick, ale ja uważam że trudno o bardziej restrykcyjnie przebadane tworzywa pod kątem bezpieczeństwa i toksyczności niż te stosowane w chirurgii...

Zadzwoniłem do polskiego dystrybutora tych wyciskarek - firmy Eujuicers - i tam powiedziano mi że znają temat - że klienci pytają o ten Bisfenol A, bo znaleźli w sieci powyższą opinię - że najpewniej są to bzdury wypisywane przez konkurencję.
Pani z eujuicers poinformowała mnie że przyjrzą się całej sprawie i poprosiła o kontakt za kilka dni.
Dodam że tekst o tej samej treści powklejał "citropatrick" w różne strony o wyciskarkach, terapii Gersona, stronach wegetariańskich i podobnych.

A teraz idę wycisnąć sobie zdrowy soczek z jabłek i marchewek :D

PostNapisane: Cz gru 08, 2011 9:29 pm 

Dobry wieczór.

Cieszę się, że „kirstenow” jest tak bardzo zadowolony ze swojej Omegi.
Jednak wyłącznie zadowolenie może w tym wypadku nie wystarczyć
a ja nie mam na celu zniechęcenia kogokolwiek do zakupu tej, czy też innej wyciskarki.
Dążę jedynie do przedstawienia ich bieżącym i przyszłym użytkownikom informacji,
z którymi powinni się moim zdaniem zapoznać.
Chciałbym ustosunkować się do tego, co napisał a więc po pierwsze:
„Na oficjalnych stronach dystrybutorów - np. tu: http://www.juiceland.co.uk/item--Omega- ... A8004.html
napisano że JEST WŁAŚNIE ODWROTNIE - że te wyciskarki NIE ZAWIERAJĄ ani BPA,
ani innych świństw - cytuję "**Tests confirm the Omega Juicer parts contain no BPA,
Dimethyl Phthalate, Diethyl Phthalate, Di-n-butyl Phthalate, bis(2-Ethylhexyl)
adipate, bis(2-Ethylhexyl) Phthalate and Di-n-octyl phthalate."

Powyższa strona należy do dystrybutora, jak słusznie piszący przede mną zauważył a nie producenta urządzenia.
Znajdujemy tam informację o „testach” ale jakich i przez kogo przeprowadzonych o tym już chyba przez drobne niedopatrzenie
nie napisano…

Po drugie: „Tworzywo z którego wykonane są części wyciskarki mające kontakt z żywnością to GE Ultem,
które stosuje sie do wytwarzania narzędzi chirurgicznych ( http://www.eujuicers.pl/pl/katalog/soko ... omega-8004 ).
Nie wiem jak myśli citropatrick, ale ja uważam że trudno o bardziej restrykcyjnie przebadane tworzywa
pod kątem bezpieczeństwa i toksyczności niż te stosowane w chirurgii...”
Na powyżej wymienionej stronie
zaznaczono JEDYNIE, że z tworzywa GE Ultem wykonany jest wałek ślimakowy.
Nie wspomniano tam nigdzie o innych częściach wyciskarki np. korpusie (w którym pracuje wałek)
już na pierwszy rzut oka wykonanym z innego tworzywa. Tak, że nie wiem skąd pochodzą cytowane informacje.

Po trzecie „Zadzwoniłem do polskiego dystrybutora tych wyciskarek - firmy Eujuicers - i tam powiedziano mi
że znają temat
- że klienci pytają o ten Bisfenol A, bo znaleźli w sieci powyższą opinię - że najpewniej są to bzdury wypisywane przez konkurencję.
Pani z eujuicers poinformowała mnie że przyjrzą się całej sprawie i poprosiła o kontakt za kilka dni.
Dodam że tekst o tej samej treści powklejał "citropatrick" w różne strony o wyciskarkach, terapii Gersona,
stronach wegetariańskich i podobnych.”

W takim bądź razie jak potraktować informację pochodzącą również z tego samego źródła, dystrybutora, firmy „NATULUX” (www.eujuicers.pl)
którego przedstawiciel, w odpowiedzi na moje zapytanie pisze min. „Niestety, części wyciskarki Omega 8004 zawierają substancję Bisfenol A.”
Podobne informacje, potwierdzające fakt użycia tworzyw zawierających Bisfenol A w Omedze otrzymali od tej samej Pani również inni (proponuję zapoznać się z wypowiedziami dotyczącymi BPA w Omedze umieszczonymi na zbliżonych tematycznie forach).
A propos „bzdur wypisywanych przez konkurencję”, to nie znalazłem dotychczas producenta wyciskarek reklamującego swoje urządzenia jako niezawierające BPA, więc gdzie jest ta konkurencja…

Po pierwsze nie szkodzić.
Hipokrates

I to wszystko.

Pozdrawiam soczyście.

PostNapisane: Wt lut 07, 2012 7:51 pm 

Rodzaj stosowanej diety: Witarianizm (dieta surowa więcej niż 50%)
Polecam ręczną, mam czeski model materiał podobny do starych młynków do mięsa.

PostNapisane: Pn mar 05, 2012 1:05 am 

Zdecydowałam się kupić wyciskarkę pionową. Czy może mi ktoś pomóc wybrać model?
Czym oprócz ceny (hurom i versapers 1299, Omega vrt ok 1600)
i gwarancji (hurom i omega - 10 lat części i silnik, versapers silnik 10 lat, części 2 lata)
te 3 modele się róznią?

PostNapisane: Pt paź 26, 2012 7:22 pm 

www.terapiasokami.pl <--- wszystko w temacie ;]

PostNapisane: So lut 16, 2013 1:01 pm 

Plastics in Juicers and Blenders and Scratches on Single Augers http://www.youtube.com/watch?v=KduUyiU6WOc

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC