Jak zrobić domowym sposobem syrop?

Domowych sposobów na zrobienie syropów jest sporo są to sposoby tzw:babcine i jak do tej pory się sprawdzają. Nasze babcie i mamy wiedziały jak zrobić domowy syrop na zdrowie.

Jak zrobić domowym sposobem syrop? Oto kilka przykładów:

Syrop z cebuli, czosnku i cukru, chyba najpopularniejszy który możemy zrobić w kilka chwil i na parę godzin odstawić aż cebula puści soki i wymiesza się z innymi składnikami.
Jest też sposób z tymiankiem gdzie wypełniamy słoik liśćmi tymianku gotujemy około litr wody z cukrem żeby zalać i odstawić na dwa do trzech dni.
Syrop z pędów sosny tutaj przekładamy wszystko warstwowo czyli raz pędy sosny na to cukier i tak na zmianę, należy przykryć gazą lub lignina i odstawić na parę tygodni.
Syrop z goździków jest bardzo dobry na jesienne i zimowe słoty ponieważ oprócz tego że pomaga pozbyć się kaszlu to też rozgrzewa. Wystarczy do małego słoika z miodem wrzucić do 10 sztuk goździków i wymieszać oraz rozgnieść goździki, pozostawić na noc, później usunąć goździki i stosować po łyżce raz dziennie.
Można też podać szklankę ciepłego mleka z czosnkiem i masłem jest to bardzo pomocne przy trudnościach w oddychaniu zwłaszcza nocą.

W tym wszystkim jest o tyle dobrze że przepisy które są na zdrowie są naturalne, babcie  nie faszerowały ani siebie tym bardziej domowników lekami, mieli więcej odporności bo wiedziały co dobre i naturalne. Takie syropy można było spokojnie podawać nawet małym dzieciom i teraz też, trzeba zwrócić uwagę tylko czy ktoś z nas nie ma uczulenia na miód. Każdy z nas wie że cebula i czosnek to naturalne antybiotyki i zamiast od razu lecieć do lekarza i truć się lekami warto spróbować czegoś z kuchni naszej babci. Nie trzeba z lekkimi objawami przeziębienia lecieć do przychodni gdyż można samemu sobie pomóc w domu bo każdy w swojej kuchni ma te składniki. Jeżeli nam się pojawi przeziębienie wystarczy sięgnąć do kuchni i w parę chwil przygotować sobie syrop.

 

NA ZDROWIE.

You may also like...