Jaką herbatę wybrać?

Na rynku mamy wiele rodzajów herbat. Herbata zielona, herbata czerwona, herbata czarna, herbata zioło, herbata owocowa- to tylko niektóre z rodzajów jakie oferuje nam rynek. Herbaty te mają różne właściwości.

 

Herbata czarna zawiera teinę- która jest pochodną kofeiny i będzie działa na nas pobudzająco. Mocny wywar z czarnej herbaty może działać łagodząco na ból i niestrawność żołądka. Zielona herbata ma działanie uspokajające oraz ułatwiające trawienie. Z kolei po czerwoną herbatę sięgają osoby na diecie, ponieważ przyspiesza przemianę materii. Poszczególne rodzaje herbat różnią się znacząco smakiem oraz rodzajem parzenia. Jedne parzy się za wrzątkiem, np. czarną herbatę a inne zalewa się wodą o niższej temperaturze 80-90 stopni Celsjusza.

 

Warto zwrócić swoją uwagę na herbaty ziołowe, ponieważ jest to tania profilaktyka w przypadku niektórych schorzeń- ich regularne picie może przynieść dla nas wiele korzyści zdrowotnych- tylko musimy pamiętać o systematyczności. Herbaty możemy kupić w różnych miejscach- w sklepie spożywczym lub w herbaciarni. Na pewno warto zainwestować parę złotych więcej i kupić w tym drugim miejscu- na pewno zauważymy sporą różnicę. Wybierajmy herbatę w listkach a nie w torebkach ekspresowych- torebki mogą wydzielać niedobre dla naszego organizmu substancje. Przestrzegajmy również sposobu parzenia herbaty podanej przez producenta.

You may also like...