Test ciążowy

Zaczynacie starać się o dziecko. Nadszedł odpowiedni czas i co dalej? Czy jesteś już w ciąży? Kiedy można zrobić test ciążowy? W aptece są dostępne różne testy ciążowe- strumieniowe i płytkowe. Czym różnią się te dwie metody?

 

Testy strumieniowe wykonuje się w ten sposób, że strumień moczu musi padać przez kilka sekund bezpośrednio w wyznaczone miejsce, natomiast w płytkowych testach trzeba oddać mocz do pudełka i następnie z niego pobrać za pomocą specjalnie dodanej pipety kilka kropli na wskazane miejsce. Oba testy są skuteczne, jednak trzeba je zrobić w odpowiedni sposób i w odpowiednim czasie. Producenci deklarują, że najszybsze testy można wykonać po 10 dniach od ostatniej miesiączki, jednak tak naprawdę zależy to od indywidualnych cech organizmu przyszłej mamy, ponieważ na wynik testu ma wpływ stężenie hormonu w moczu.

 

Dlatego też producenci testów zalecają wykonanie go z pierwszym porannym moczem, który jest najbardziej stężony. W ciągu dnia rozcieńczamy mocz pijąc. Pewne wyniki otrzymamy w czasie gdy powinien przypaść czas kolejnej miesiączki. Jeśli na teście zobaczysz dwie kreski to gratulacje- znaczy, że jesteś w ciąży. Jedna kreska oznacza, że prawdopodobnie nie jesteś, a test został wykonany prawidłowo. Jeśli nie pokaże się żadna kreska test należy wykonać ponownie, oczywiście kupując nowy.

You may also like...