Jak zacząć zdrowo się odżywiać?

Zdrowe odżywianie to absolutny fundament utrzymania smukłej sylwetki i zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Potwierdzić to może każdy lekarz. Jednak doskonale wiemy, że wcale nie jest łatwo porzucić dawne nieprawidłowe nawyki na rzecz tych nowych, lepszych dla naszego ciała. Trzeba jednak wykonać ten pierwszy krok, ponieważ może on być niezwykle cenny dla całej reszty naszego życia. Jak się do tego zabrać?

Decyzja to bardzo ważny pierwszy krok

Zapewne już od dawna czułeś, że z Twoim odżywianiem jest coś nie tak. Jesz szybko, w pośpiechu, a w związku z tym nie zastanawiasz się zbytnio nad tym, co wrzucasz na swój talerz. A to duży błąd – przez niego kształtujesz w sobie nieprawidłowe nawyki żywieniowe. Jeśli więc dostrzegłeś u siebie ten problem, to warto zacząć powoli przyzwyczajać się do myśli o tym, jak te nieprawidłowe nawyki zmienić. Decyzja o zdrowym żywieniu powinna być dobrze umotywowana i przemyślana. Ale już ona jest dobrym pierwszym krokiem. Drugi, to wizyta na stronie http://kieszkowska.pl/ by zasięgnąć wiedzy na temat tego, w jaki sposób wdrożyć prawidłowe nawyki.

Jak to zrobić?

Przede wszystkim, decyzja musi wypływać od Ciebie. Nie może być podyktowana chęcią przypodobania się komukolwiek, ani umotywowana chęcią schudnięcia do wakacji. Musisz być pewien, że Twoje zdrowie jest w Twoich rękach, i włączając powoli drobne nawyki żywieniowe do swojej codzienności uda Ci się szybko do nich przyzwyczaić i pozostawić je na zawsze. Nie należy tego robić drastycznie – jeśli dotąd odżywiałeś się głównie fastfoodami i piłeś gazowane napoje, Twój organizm zbuntuje się bardzo szybko, gdy nagle zaczniesz serwować mu tylko sałatki i wodę. Dlatego powoli wyłączaj ze swojego jadłospisu produkty, które Ci nie służą, a w ich miejsce stopniowo, dzień po dniu, dokładaj coś zdrowego – warzywo lub owoc. Tylko poprzez systematyczną pracę nad swoimi nawykami żywieniowymi uda Ci się osiągnąć sukces – nie spektakularny, ale z pewnością trwały. I co ważne – nie będzie on okupiony wielkimi wyrzeczeniami!

You may also like...