Można spróbować, ale czy jest to warte uwagi?

Matka natura – szerokie zastosowanie

Każdy z nas może to przyznać, że naturalne składniki, domowe, nieraz uratowały sytuację w domu, przy sprzątaniu, a nawet przy miksturach do maseczki na twarz, na włosy itp. W momencie, gdy zaczerpniemy na ten temat trochę wiedzy i praktyki, możemy być naprawdę miło zaskoczeni tym, jak owoce, przyprawy, cola itp. pomagają w gospodarstwie domowym. Dobrą podpowiedzią do takich wskazówek są tutoriale, które pokazują nam jakich produktów należy użyć, aby uzyskać oczekiwany efekt. Niektórzy z nas preferują takie rozwiązania, zamiast bawić się w kupowanie detergentów – i rzeczywiście – przy pogłębianiu wiedzy z tego zakresu, możemy zrobić domowe spa. A jakie istnieje naturalne wybielanie zębów?

Rzeczy, które zazwyczaj posiadasz w domu

Będziesz zaskoczony, ale główną rolę pełnią w tym przypadku przyprawy, jak również owoce. Do przypraw i nie tylko, zaliczana jest:

– Kurkuma. Ta przyprawa o właściwościach antybakteryjnych bywa polecana jako naturalny sposób na wybielenie dzięki myciu zębów jej sproszkowaną wersją. Skutkiem stosowania domowej pasty z kurkumą może być zabarwienie na żółto zębów, czy aparatu ortodontycznego.
– Soda oczyszczona – najbardziej popularny ratunek kuchenny jaki znamy, jak się okazuje również w kwestii urody. Wszechstronna soda czy też proszek do pieczenia działają ściągająco i mogą usunąć osady na powierzchni zębów, poprawiając ich stan (kolor). Negatywnym skutkiem tego rozwiązania jest ryzyko poważnego uszkodzenia szkliwa.
– Owoce. Popularny sposób na naturalne wybielenie zębów to owoce takiej jak truskawki, cytryny, skórka pomarańczy i banana. Nawet krążąc po sieci, mogliśmy zauważyć takie wskazówki, że pomaga skórka banana, obniżając odcienie zębów. Minusem jest to, że przez to szkliwo się ,,ściera’’, poprzez zawarty cukier w owocach również narażamy w mniejszym stopniu nasze zęby na uszkodzenia, ponieważ jego nadmiar szkodzi.
– Ocet jabłkowy – Nie dość, że ma zastosowanie w domu, np. przy odkażaniu, to również wykorzystuje się go do usuwania osadów nazębnych. Jednakże, przez to, że ma w swoim składzie substancje szkodzą na zęby, możemy się doczekać powikłań, takich jak nadwrażliwość. Dodatkowo, jest to zagrożenie dla stanu powierzchni ochronnej uzębienia.

 

You may also like...