Surowe jedzenie – rawfoods.pl. Zdrowe, surowe jedzenie

Coraz więcej osób preferujących zdrowy tryb życia zachwyca się dietą rawfood. Polega ona na wykluczeniu z menu potraw gotowanych, smażonych oraz pieczononych, a zastępuje je zdrowym, surowym jedzeniem.

surowe jedzenie

Surowe jedzenie polega na konsumowaniu produktów świeżych i surowych nie poddanych obróbce termiczne w wysokiej temperaturze. Osoby preferujące ten sposób żywienia przyrządzają sobie ze zdrowych produktów musy, soki, szejki czy, susze. W ramach tej diety spożywane są głównie warzywa, owoce, orzechy oraz kiełki. Dopuszcza ona obróbkę żywności jedynie w temperaturze do ok. 40-45 stopni C., dzięki czemu nie są niszczone naturalne enzymy, witaminy oraz mikroelementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

rawfoods.pl

Zwolennicy rawfoods.pl preferują przede wszystkim produkty pochodzące z upraw ekologicznych. Powszechnie przyjmuje się, że owe surowe jedzenie jest nieco powiązane z wegetarianizmem, z tym że, w tym przypadku dozwolone jest spożywanie – oprócz produktów roślinnych – ryb i mięsa.

 

Oprócz tego można jeść do woli jajka oraz wszystkie produkty mleczne. Zwolennicy tej diety zajadają się serkami, kefirami czy jogurtami. Rawfood to idealny sposób na zdrowe jedzenie, które z pewnością posłuży każdemu z nas. Dzięki temu nie będziemy mieli prolemów trawiennych, niedoborów składników odżywczych oraz unikniemy przyśpieszonego starzenia się oraz przyrostu masy ciała.

You may also like...