Ruch dla seniora

Chociaż baseny i ośrodki rehabilitacji są w tej chwili zamkniętej A nasi seniorzy mają zalecenie pozostawania w domu, to warto zastanowić się nad ich sprawnością fizyczną, o którą w tej chwili bardzo trudno zadbać. Niestety ich wcześniejsze sposoby na dbanie o kondycję fizyczną są w tej chwili nie do wykonania, to zawsze warto się zastanowić nad tym, czy są ćwiczenia dla osób starszych, które mogą oni wykonywać samodzielnie w domowym zaciszu. Oczywiście jeśli jest taka możliwość to możemy potrzebować razem z naszymi bliskimi, w końcu i nam wyjdzie to na zdrowie.

Przede wszystkim warto się zastanowić nad wspólnymi spacerówki. Jeśli nie ma przeciwwskazań do tego typu aktywności to warto od czasu do czasu wybrać się do parku czy też pobliskiego lasu na krótki spacer. Jeśli chodzi o wspólne spędzanie czasu, to trening w gronie najbliższych jest aktualnie doskonałym rozwiązaniem, które warto wprowadzić w życie. Możemy wspólnie wykonywać ćwiczenia, które wyjdą nam tylko na zdrowie. Może się również zastanowić nad zakupem rowerku stacjonarnego, czy też innej podobnej maszyny do ćwiczeń. Na pewno sprawdzi się również ma do ćwiczeń, które możemy rozłożyć w dowolnym miejscu i czasie A zwinięta zajmuje naprawdę mało miejsca i możemy ją schować dosłownie wszędzie.

Na takiej macie możemy wykonywać ćwiczenia w różnych pozycjach i na pewno znajdziemy dla niej zastosowanie w ciągu codziennego treningu. Wystarczy ja rozłożyć i stanica w rozkroku, żeby zacząć skuteczny i zdrowy trening, w końcu nasze ćwiczenia nie muszą być wyjątkowo męczące. Wystarczy że będą wykonywane dokładnie i systematycznie. Jeśli regularnie będziemy wykonywać skłonny, przysiady, ćwiczenia w pozycji siedzącej czy leżącej, to na pewno będziemy cieszyć się kondycja przez długie lata. Nawet zwykłe rozciąganie przyniesie doskonale efekty.
Nasze codzienne ćwiczenia bez względu na nasz wiek pozwolą nam zachować nie tylko dobrą kondycję i doskonale zdrowie ale również świetne samopoczucie i radość życia. W końcu w zdrowym ciele zdrowy duch.

 

You may also like...