Jak pozbyć się czkawki??

Większość z Was zapewne wstrzymywało oddech, aby pozbyć się czkawki. Nie jest to jedyny sposób na pozbycie się skurczu przepony. Przedstawię inne możliwości pozbycia się uporczywej czkawki.

– wysuń język, najdalej jak potrafisz. Przyczyni się to do otworzenia się struny głosowych i mimowolnie zaczniesz swobodnie oddychać, co łagodzi skurcze przepony. Po pewnym czasie, czkawka powinna ustąpić samoistnie.

– uciśnij nos u nasady i pochyl się do przodu. Wytrzymaj 30 sekund. Wyprostuj się i spokojnie oddychaj. Powtarzaj tyle razy, aż czkawka minie.

– usiądź na podłodze z nogami ugiętymi w kolanach. Podciągnij pięty w pobliże pośladków i włóż głowę między kolana na tyle, na ile dasz radę. Oddychaj normalnie, biorąc wdech nosem, a wypuszczając powietrze ustami. Pozostań w takiej pozycji do czasu ustąpienia czkawki.

– wypij małymi łyczkami, szklankę wody. Wspomoże to poprawnemu funkcjonowaniu pracy przełyku oraz przepony. Co powinno spowodować uspokojenie odruch czkania. Jeżeli jedna szklanka wody nie pomoże, powtórz czynność.

You may also like...